Dożynki w Yorba Linda, CA – galeria zdjęć

Reklama - Advertisement

Jak co roku w Ośrodku Polonijnym Św. Jana Pawła II w Yorba Linda odbył się polski festiwal z okazji Dożynek. Trwał on dwa dni – 21 i 22 września 2019 – a zdaniem jednego z organizatorów, Tonyego Romańskiego miał przyciągnąć od 3 do 4 tysięcy gości.  Jest to największy fetiwal dożynkowy w Południowej Kalifornii. Większość gości to Polacy zamieszkujący Słoneczny Stan, Amerykanie polskiego pochodzenia lub miłośnicy polskiej kultury i jedzenia.

Dożynki to doroczna ludowa tradycja dziękczynienia po obfitych żniwach, przypadająca na czas równonocy jesiennej. Uroczystości dożynkowe odbywające się w całej Polsce i sięgają jeszcze czasów średniowiecza. Po złożeniu tradycyjnych darów z wieńców i pieczywa rozpoczyna się festiwal.

Na scenie festiwalu, wystąpiły liczne zespoły taneczne m.in. Polanie z Yorba Linda, Polska Szkoła z Yorba Linda, Krakusy z Los Angeles, Sami Swoi z Las Vegas, NV, Polonez z San Diego, prezentujące polski taniec ludowy w tradycyjnych strojach. Artyści i dzieci przedstawiali polską poezję i piosenki. Nie zabrakło również polskiego jedzenia! Na festiwalu, polonijne firmy, organizacje a także biznesy, prezentowały swoje usługi i produkty. Dla dzieci przygotowano gry i zabawy, w tym malowanie twarzy, kącik malarski, a także stoisko z watą cukrową i lodami.

Oto galeria zdjęć z wydarzenia. Relacja wideo już wkrótce na stronie Radio RAMPA LA.

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here