Advertisement

64-letni Stanisław Grzesik z Clifton i 76-letni Tadeusz Florczuk z Passaic utonęli, wpadając  pod lód na 650-hektarowym zbiorniku wodnym Splitrock Reservoir. Nurkowie wydobyli ciało Florczuka w sobotę, 31 grudnia, a ciało Grzesika w niedzielne popołudnie, 1 stycznia. 

Policja w pobliskim Butler otrzymała zgłoszenie w sobotę od członków rodzin dwóch mężczyzn, którzy zgłosili ich zaginięcie. Rodziny powiedziały, że mężczyźni udali się nad jezioro łowić ryby w piątek i nie wrócili na noc do domów. Policja z Kinnelon spotkała się z rodzinami nad zbiornikiem wodnym, gdzie znaleziono rzeczy ofiar na brzegu i dwie dziury w lodzie około 100 metrów od linii brzegowej.

Inne agencje, które pomagały w dochodzeniu, to biuro szeryfa hrabstwa Morris; straż pożarna z Kinnelon, Bloomingdale, Montville i Boonton; Jednostka Ratownictwa i Odzyskiwania Parsippany; oraz Tri-Boro First Aid Squad obsługująca Butler, Bloomingdale i Kinnelon.

Splitrock to popularny teren rekreacyjny dla miłośników pływania łódką, kajakarstwa i wędkowania. 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here