Reklama - Advertisement

Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia o przekazanie Ukrainie zachodnich czołgów, rzeczniczka Białego Domu Karine-Jean Pierre zapewniła, że USA będą wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne. Jean-Pierre nie powiedziała, czy prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden popiera stworzenie międzynarodowej koalicji, która wyśle czołgi na Ukrainę, i czy rozważa przekazanie amerykańskich czołgów.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że Polska podjęła decyzję o przekazaniu Ukrainie kompanii czołgów Leopard w ramach budowania koalicji międzynarodowej w tej sprawie.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski zapytał, czy prezydent Biden popiera stworzenie takiej koalicji i czy rozważa przekazanie Ukrainie Abramsów.

“Właśnie ogłosiliśmy pakiet o wartości trzech miliardów dolarów, największy z dotychczasowych. To będzie kontynuowane” – oświadczyła rzecznik Białego Domu. Karine Jean-Pierre przypomniała deklaracje prezydenta Bidena złożone podczas wizyty prezydenta Zełenskiego w Waszyngtonie.

“Prezydent mówił o swoim zobowiązaniu wobec Ukrainy i zapewnił, że Kijów będzie mieć wsparcie USA, oraz że będziemy udzielać pomocy tak długo, jak będzie to konieczne” dodała Karine Jean-Pierre.

Rzecznik Białego Domu oceniła, że to, co przeżywa naród ukraiński, jest “niewyobrażalne” i wyraziła podziw dla Ukrainy za to, jak walczy z rosyjską agresją.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here