Dwóch Polaków wśród ofiar katastrofy w Etiopii

Ethiopian Airlines
Reklama - Advertisement

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że na pokładzie samolotu etiopskich linii lotniczych, który rozbił się w drodze do Nairobi, było 2 Polaków: wieloletni pracownik MSZ i dziecko. Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ewa Suwara dodała, że ofiary nie są spokrewnione ze sobą. MSZ udziela pomocy konsularnej ich rodzinom. 11 marca w Etiopii ogłoszona została żałoba narodowa, którą honorują również polskie placówki konsularne.

Należący do Ethiopian Airlines Boeing 737 Max 8 rozbił się w niedzielę rano sześć minut po starcie z lotniska w stolicy Etiopii. Samolot leciał do stolicy Kenii – Nairobi. Na pokładzie było 149 pasażerów i 8 członków załogi. Przyczyna katastrofy nie jest znana. W tragicznym wypadku lotniczym zginęło 157 osób z 35 krajów, w tym dwóch Polaków.

RAMPA 620AM
Radio RAMPA na Żywo Dzwoń: 1 (877) RAMPA-22 Radio RAMPA słuchać można na częstotliwości 620 AM w Nowym Jorku, New Jersey i Connecticut w każdą sobotę w godzinach 3:00 p.m. - 9 p.m. lub zawsze i wszędzie poprzez bezpłatną aplikację Radio RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here