Dzień Dziedzictwa Polskiego na Brooklynie i dziękczynienie za pontyfikat Jana Pawła II

Reklama - Advertisement

W dniu 15 października w konkatedrze p.w. św. Józefa na Brooklynie, odbył się Dzień Dziedzictwa Polskiego upamiętniający 45. rocznicę wyboru Polaka – Karola Wojtyły na Papieża. O godz. 15.30 w konkatedrze odprawiona została uroczysta Msza Dziedzictwa Polskiego, którą celebrował Biskup Józef Dąbrowski, z Diecezji Charlottetown w Kanadzie.

Ksiądz Biskup Józef Dąbrowski podczas kazania nawoływał do sięgania do tego dziedzictwa, które pozostawił nam po sobie Święty Jan Paweł II i sam wspominał Jego pontyfikat.

Ksiądz Grzegorz Markulak – Proboszcz parafii pw. Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie podkreślił bogactwo spuścizny Świętego Jana Pawła II, po którą powinniśmy jak najczęściej sięgać.

dr Dorota Andraka – Prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających podkreśliła, że powinniśmy celebrować polskie dziedzictwo narodowe i uczyć tej celebracji młode pokolenia.

Małgorzata Skrodzki – nauczycielka z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Cyryla i Metodego na Brooklynie powiedziała, że obowiązkiem nauczyciela polonijnego jest zachęcanie dzieci do wzięcia udziału w Dniu Dziedzictwa Polskiego.

W relacji RADIO RAMPA, posłuchamy wypowiedzi młodzieży i nie tylko na temat tego, co dla nich oznacza dziedzictwo polskie i dlatego wzięli udział w Mszy Dziedzictwa Polskiego.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here