“Święty z Wadowic – Jan Paweł II” – widowisko muzyczne w konkatedrze Św. Józefa na Brooklynie

Reklama - Advertisement

W dniu 15 października o godz. 18.00 w konkatedrze p.w. św. Józefa na Brooklynie, zaprezentowany został wyjątkowy koncert z piosenkami z multimedialnego widowiska „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”. Koncert upamiętnił 45. rocznicę wyboru Polaka – Karola Wojtyły na Papieża.

„ŚWIĘTY” to pierwsze w polskiej historii widowisko muzyczne o jednym z najważniejszych i najbardziej zasłużonych Polaków – Świętym Janie Pawle II. Jego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii. Podczas wzruszającego koncertu w Nowym Jorku wystąpiło ponad 20 znakomitych artystów z Polski, którzy wykonali 13 utworów.

Przewodnikiem w drodze do świętości Jana Pawła II był Patryk Szwichtenberg, który wcielił się w rolę Adwokata Diabła z procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, natomiast Urszula Grabowska przedstawiła świadectwa jego świętości. Zaśpiewali Mariola Siepak, Weronika Skalska, Natalia Szczypuła, Piotr Szewczyk, Hanka Wójciak, Rafał Żur a orkiestrę poprowadził Krzysztof Odrobina – dyrektor artystyczny wydarzenia.

Partnerami wydarzenia byli Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, Polska Organizacja Turystyczna, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, Miasto Wadowice, Margaret’s Catering, Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku oraz Ingressus.

Projekt finansowany był ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2023. Projekt współfinansowany był ze środków Departamentu ds. Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą.

W relacji audio w RADIO RAMPA:

Ksiądz Biskup Witold Mroziewski z Diecezji Brooklyn po koncercie wyraził swoje uznanie.

Paweł Mierniczak – Prezes Fundacji Pełni Kultury, która wyprodukowała koncert – widowisko Święty z Wadowic – Jan Paweł II opowiedział, jak powstał pomysł na to widowisko, kto napisał teksty i skomponował muzykę.

Krzysztof Odrobina – dyrektor artystyczny widowiska wraz z trzema wokalistkami Natalią Szczypuła, Weroniką Skalską oraz Mariolą Siepak byli pod wrażeniem nowojorskiej publiczności i samego Nowego Jorku.

Wokalistka Hanka Wójciak z Zakopanego podkreśliła, że ich widowisko zbliża publiczność do Świetego Jana Pawła II

Posłuchacie też kilku osób, jak komentują widowisko “Święty z Wadowic – Jan Paweł II”.

 


 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here