Ostatnie pożegnanie Krystyny Naprawa – school crossing guard w NYC

Reklama - Advertisement

Polka, Krystyna Naprawa, pracująca od 13 lat w NYPD, jako school crossing guard, czyli strażnik szkolnego przejścia dla pieszych, zginęła tragicznie w piątek. Wykonując swoje obowiązki, została śmiertelnie potrącona przez śmieciarkę.

Jak poinformowała w mediach społecznościowych, córka Pani Krystyny, Barbara Naprawa, pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu:

– w środę odbędzie się czuwanie w domu pogrzebowym James Romanelli Funeral Home:
89-01 Rockaway Blvd, Ozone Park NY 11416
od 3:00pm do 8:00pm
– w czwartek, pogrzeb odbędzie się w St. Helen’s Church
157-10 83rd St, Howard Beach NY 11414
o godzinie 10:45 am
 
Pani Krystyna zostanie pochowana na St. John’s Cemetery, 80-01 Metropolitan Ave, NY 11379.
 

W poniedziałek wieczorem, na skrzyżowaniu Woodhaven Blvd. i Atlantic Avenue, gdzie zginęła Pani Krystyna, odbyło się czuwanie w jej intencji. W czuwaniu udział wzięła rodzina i przyjaciele Pani Krystyny, wiele osób które poznały ją w ciągu 13 lat jej pracy, a także, burmistrz miasta Nowy Jork Eric Adams.

Mayor Eric Adams/X

Burmistrz w mediach społecznościowych oświadczył, że „Krystyna Naprawa była najlepszą z nas. Dosłownie nadstawiała swoje ciało, aby chronić nasze dzieci. Oddała swoje życie, aby je ochronić.”

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here