Eric Adams nie spotka się z Joe Bidenem w sprawie migrantów

Reklama - Advertisement

Burmistrz Eric Adams powiedział, że nie ma w planach spotkania z Prezydentem Joe Bidenem w kwestii sytuacji na granicy – burmistrz zawsze powtarza, że Nowy Jork przyjmuje tysiące migrantów zgodnie z obowiązującym lokalnie prawem, a rozwiązanie tego problemu lokalnie, konieczne jest na szczeblu federalnym.

Burmistrz odpowiedzi udzielił na pytanie Radio RAMPA – Monika Adamski, podczas konferencji, zapytała burmistrza o tę sprawę, w związku z tym, że Prezydent rozważa podjęcie „executive orders” co do sytuacji na granicy i przy okazji kampanii prezydenckiej częściej przebywa w Nowym Jorku (ostatni raz w poniedziałek) – w czwartek Prezydent udaje się na granicę.

Eric Adams powiedział, że był pierwszą osobą, która na dużą skalę zaczęła mówić o tym, że konieczne jest rozwiązanie na szczeblu federalnym i że jego 10 wyjazdów do Waszyngtonu w tej sprawie jest wystarczające.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here