Espresso 4-14-17 Dzień wzruszeń: solidarność z chorymi i jak pomagać żebrzącym żeby nie zaszkodzić? Goście: ks. Stanisław i Ks. Grzegorz – wyjątkowa msza dla dzieci na Greenpoincie

Reklama - Advertisement

Espresso Show  w Radio RAMPA – słuchaj na żywo www.RadioRAMPA.com lub na Facebook: http://Facebook.com/RadioRAMPA

Od poniedziałku do piątku, od 10:00 rano do 12:00 w południe – jedyny taki LIVE SHOW w USA!

Dzisiaj w programie wiele wzruszeń, przcież dzisiaj Wielki Piątek.

Zaczynamy od solidarności w chorobie – przedstawiamy Wam historię Adama Matlewskiego, brata naszej Anii, który w solidarności ze swoim chorym na raka kolegą, zgolił sobie głowę na łyso. Jak jeszcze można pokazać swoją solidarność z osobami chorymi?

W naszym polecanym wideo dzisiaj cudowne uratowanie noroworodka, który rodził się w trakcie bombardowania Aleppo. Cudowna historia lekarza, który nie poddał się i przez 20 minut udzielał akcji reanimacyjnej.

Temat Dnia: jak pomagać aby nie zaszkodzić? Czy wiecie, że dzieci które towarzyszą żebrzącym matkom, są często narkotyzowane aby nie płakać “w dniu pracy”? Jak być mądrym turystą, kiedy jedziemy do krajów w których dzieci na ulicach żebrzą?

Goście w studio: ks. Grzegorz Markulak i Ks. Stanisław Chorągwicki z Parafii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie – księża prowadzą wyjątkową niedzielną mszę dla dzieci, na którą przyjeżdzają rodziny z całego Nowego Jorku! Jak zainteresować dzieci religią? Jak uczyć je od najmłodszych lat? Kilka słów również o świętach Wielkanocnych oraz Wielkim Piątku. A na koniec wspaniały prezent od naszych gości: ks. Grzegorz na gitarze wykonuje utwór na Wielki Piątek.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here