Finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2026 w NY/NJ!

Reklama - Advertisement

Finał mistrzostw świata w piłce nożnej w 2026 roku, odbędzie się na MetLife stadium w New Jersey! O organizację finału ubiegali się wspólnie stan New Jersey i miasto Nowy Jork, pokonali tym samym Dallas i Los Angeles. Na czas mistrzostw, stadion w East Rutherford, będzie miał zmienioną nazwę na NEW YORK NEW JERSEY STADIUM.

Na stadionie Met Life jest 82,500 tysiąca miejsc. Dzięki organizacji finału w tym miejscu, w lipcu 2026 roku, do regionu przybędzie mnóstwo ludzi, po to, aby zwiedzić również okolice. W poniedziałek, specjalnie z tej okazji, burmistrz Eric Adams zorganizował swoją cotygodniową konferencję prasową, którą rozpoczął od skomentowania tej wiadomości:

Mistrzostwa śwata w pilce nożnej w 2026 roku, organizowane będą w USA, Kanadzie i Meksyku. W USA odbędą się wszystkie mecze ćwierćfinałowe – miasta w których będą zorganizowane to Atlanta, Boston, Dallas, Houston, Kansas City, Los Angeles, Miami, New York-New Jersey, Philadelphia, San Francisco Bay Area i Seattle. W Nowym Jorku i w New Jersey stworzone zostaną strefy FIFA FAN FEST, specjalnie dla kibiców.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here