Floryda przygotowuje się na huragan Michael

Reklama - Advertisement

Na zachodnim wybrzeżu Florydy, już widoczne są początki efektów huraganu Michael, burzy 4 kategorii, która dzisiaj po południu uderzyć ma w okolicach Bay County. Burza niebezpiecznie przybiera na sile – tylko pomiędzy 7 a 8 rano, jej prędkość wzrosła o 5 mil na godzinę, a w ciągu ostatnich 24 godzin, to już prawie 45 mil na godzinę. Jeżeli wiatry burzy przekroczą 157 mil na godzinę, stanie się ona huraganem 5 kategorii. 

Jak powiedział dzisiaj rano gubernator Florydy Rick Scott, jest to najgorsza burza jaką północno-zachodnia część stanu widziała od 100 lat. Synoptycy mówią o 12 calach deszczu oraz falach, które osiągnąć mogą nawet 13 stóp wysokości. Burza dotknąć może ponad 30 milionów ludzi w kilku stanach – jej skutki pod koniec tygodnia odczuwalne będą również w metropolii nowojorskiej. Bezpośrednim zagrożeniem dotkniętych jest prawie 4 miliony osób od Florydy do stanu Georgia.

Tak burza wygląda z kosmosu okiem NASA:

 

W zachodnich hrabstwach stanu, już widać pierwsze ślady huraganu Michael: to droga US 98.

 

 

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here