Fotorelacja: Papież Franciszek w ONZ

Reklama - Advertisement

25 września 2015 roku Papież Franciszek wystąpił przed Zgromadzeniem Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych. Po przyjeździe do ONZ, Papieża przywitał sekretarz generalny Ban Ki-Moon. Po krótkim przejściu przez budynek organizacji, Papież udał się do sali zgromadzenia narodowego, gdzie został przywitany na stojąco i z wielkimi owacjami.

Po oficjalnych słowach powitania jakie wystosował m.in. Ban Ki-Moon, przemówił Papież. Franciszek skupił się przede wszystkim na kwestiach związanych z pokojem na świecie, ochroną środowiska, biedą i użyciem broni nuklearnej. Wypowiedź Papieża miała charakter moralnej porady i nawoływania, a słowa jego były uważnie słuchane przez liderów z całego świata.

Radio RAMPA obecne było w sali Zgromadzenia Ogólnego podczas spotkania z Papieżem. Mieliśmy przyjemność reprezentować w tym właśnie miejscu polskie i polonijne media. Zobaczcie:

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here