Francja-Chorwacja – mecz podsumowuje Jerzy Dudek oraz… kibice!

Reprezentacja Francji wygrała piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji. W meczu finałowym na Łużnikach w Moskwie pokonała Chorwację 4:2 (2:1).
“Trójkolorowi” objęli prowadzenie w 18. minucie po samobójczym trafieniu Mario Mandžukicia. 10 minut później wyrównał Ivan Perišić. Na 2:1 trafił w 38. minucie Antoine Griezmann, a Francuzi jeszcze podwyższyli rezultat po golach Paula Pogby w 59. minucie i Kyliana Mbappe w 65. minucie. Wynik ustalił Mandžukić, zdobywając bramkę dla Chorwatów w 69. minucie.

Radość z mundialowego zwycięstwa zmąciły we Francji chuligańskie burdy i starcia z policją. Do rozruchów doszło zarówno w Paryżu, gdzie na Pola Elizejskie przyszło prawie milion osób, jak i w kilku innych miastach, gdzie Francuzi świętowali wygraną.

To drugi tytuł Francuzów. Po raz pierwszy triumfowali 20 lat temu jako gospodarz turnieju.

Posłuchajcie rozmowy z Jerzym Dudkiem, a także reakcji kibiców po meczu:

(IAR/RadioRAMPA)

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.