Fundusze Europejskie dla dziennikarzy: webinaria i konkurs

Reklama - Advertisement

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych kontynuując realizację projektu „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej” rozpoczyna cykl 5 webinariów. Pierwsze z nich odbędzie się 3 listopada br. Kolejna odsłona działań skierowana jest przede wszystkim do dziennikarzy, redaktorów i wydawców, przedstawicieli środowisk telewizyjnych, nadawców lokalnych i regionalnych oraz lokalnych rozgłośni radiowych.

Celem projektu jest dostarczenie dziennikarzom wiedzy o Funduszach Europejskich na lata 2014-2020, a przede wszystkim pokazanie, jak można o nich pisać w sposób interesujący i zachęcający czytelników do sięgania po pieniądze unijne.

Zapraszamy na cykl 5 webinariów

3 listopada 2016 r. o godzinie 13.00 zapraszamy na webinarium „Fundusze Europejskie na tworzenie i rozwój firm – źródła informacji o programach dla dziennikarzy i wydawców”, który poprowadzą Marcin Giza – ekspert ds. FE oraz Elżbieta Dydak – FRSI (http://frsi.org.pl/)

– Podczas webinarium zostaną przedstawione możliwości pozyskania pieniędzy na tworzenie nowych przedsiębiorstw. Wskażemy, kto może po nie sięgnąć. Ponadto porozmawiamy o najlepszych źródłach informacji o funduszach europejskich i wyjaśnimy, jak z nich korzystać. Na zakończenie powiem o bonach na innowacje, czyli pieniądzach na innowacyjne przedsięwzięcia w przedsiębiorstwach. Również odpowiem na Państwa pytania dotyczące funduszy, ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Funduszu Społecznego – mówi Marcin Giza, ekspert ds. FE/trener projektu.

Zachęcamy już dziś do rejestracji na webinarium!

Aby się zarejestrować należy kliknąć w link: https://frsi.clickmeeting.pl/webinarium-1-fe-na-jedynce-prasy-lokalnej/register?_ga=1.92391071.324581784.1476715368

Po zarejestrowaniu się, na wskazany adres mailowy zostanie wysłany mail z dostępem do webinarium. Przed webinarium prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami organizacyjnymi i technicznymi oraz z zaktualizowanymi informacjami prawnymi dotyczącymi udziału w webinariach organizowanych przez FRSI

Zapraszamy na kolejne webinaria w listopadzie br.

Zachęcamy też do udziału w kolejnych czterech zaplanowanych webinariach poświęconych atrakcyjnym formom publikacji o FE, w tym polegających na odejściu od tradycyjnego, zwartego artykułu z ilustracją na rzecz nieliniowej narracji, składającej się z krótkich tekstów i grafik.

Harmonogram webinariów wg tematów:

1.     Fundusze Europejskie na tworzenie i rozwój firm – źródła informacji o programach dla dziennikarzy i wydawców” – 3 listopada o 13:00 poprowadzi Marcin Giza – ekspert ds. FE;

2.     Jak w prosty sposób pisać o Funduszach Europejskich” – 10 listopada 2016 r. o 13:00 poprowadzi Piotr Tarczyński – dziennikarz, trener i ekspert ds. mediów cyfrowych;

3.      Słowa uczą, przykłady o Funduszach Europejskich przyciągają” –15 listopada 2016 r. o 13:00 poprowadzi Anna Kondraciuk – dziennikarz, redaktor, trener z zakresu dziennikarstwa;

4.      Fundusze Europejskie w Polsce dot. rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności także dla dziennikarzy i wydawców” – 23 listopada 2016 r. o 11:00 poprowadzi Monika Grzesiak-Chmura – ekspert ds. FE;

5.     Narzędzia do tworzenia infografik – dla dziennikarzy” – 28 listopada 2016 r. o 13:00 poprowadzi Jacek Gałązka – ekspert ds. wizualizacji oraz infografiki.

Na webinaria prosimy rejestrować się z kilkudniowym wyprzedzeniem. Linki do rejestracji będą podawane na stronie http://gazetylokalne.pl/webinaria/ , w aktualnościach na stronie SGL oraz rozsyłane mailowo. Nagrania webinariów zostaną udostępnione na portalu http://gazetylokalne.pl  oraz na kanale YouTube. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która jest partnerem projektu, dzięki platformie Clickmeeting http://www.clickmeeting.pl/wideokonferencje-online, umożliwia udział szerokiemu gronu odbiorców w każdym z webinariów.

Zapraszamy do udziału w konkursie

W ramach projektu prowadzonego przez SGL w partnerstwie z FRSI trwa konkurs dla uczestników warsztatów o nazwie „To się dzieje. Fundusze Europejskie”.

– Do zdobycia jest 48 nagród finansowych, po trzy w każdym z województw. Pula nagród na województwo to 1500 zł – mówi prezes SGL Alicja Molenda.

Pierwsze nadesłane w ramach tego konkursu prace można znaleźć na podstronie projektu na portalu http://gazetylokalne.pl/artykuly-o-fe/

Wyniki konkursu „To się dzieje. Fundusze Europejskie” zaplanowano ogłosić podczas drugiego webinarium w dniu 10 listopada 2016 r. o 13:00.

Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalne” jest realizowany w ramach „Konkursu dotacji na działania edukacyjne w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020″ organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Źródło: SGL http://kurier.pap.pl

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here