Gala wręczenia statuetek “Wybitny Polak” w Konsulacie RP w Nowym Jorku

Reklama - Advertisement

13 czerwca w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyła się gala rozdania nagród “Wybitny Polak” – edycja nowojorska. Konkurs Wybitny Polak, organizowany jest przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska.”

W tym roku statuetki otrzymali: w kategorii Osobowość – Helena Knapczyk; w kategorii Kultura – Małgorzata Kellis, w kategorii Nauka – Janusz Romański, w kategorii Biznes – Wojciech Jackowski oraz w kategorii Młody Polak – Nicholas Kaponyas.

Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki cieszył się, że Gala rozdania nagród Wybitny Polak odbywa się w konsulacie i podkreślił rangę wyróżnionych osób, mówiąc, że wybitny to jest najlepszy z najlepszych.

Krzysztof Przybył – prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” opowiedział o kulisach plebiscytu Wybitny Polak.

Grzegorz Fryc – prezes nowojorskiej kapituły konkursu Wybitny Polak w USA przypomniał, że inicjatywa wręczania statuetek poza granicami kraju zaczęła się właśnie tu, w Nowym Jorku.

Małgorzata Kellis – nie mogła uczestniczyć w gali rozdania statuetek, dlatego napisała list, który odczytano w konsulacie. Statuetka zostanie jej wręczona w późniejszym terminie.

Posłuchajmy, co mówią sami wyróżnieni w tegorocznym plebiscycie Wybitny Polak.

 

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here