Gwiazdka w Centrali Polskich Szkół – Medal Komisji Edukacji Narodowej pod choinkę

Reklama - Advertisement

Jak co roku, w Konsulacie RP na Manhattanie miejsce miało spotkanie opłatkowe Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Nowym Jorku.

Prezes Centrali Dorota Andraka podziękowała partnerom oraz współpracownikom Centrali, a przede wszystkim nauczycielom i rodzicom pracującym nad sukcesem szkół polonijnych. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, łamania się opłatkiem, słów gratulacji i nadzieji na przyszłość pełną sukcesów w polonijnym szkolnictwie.

Podczas uroczystości wręczone zostały również medale Komisji Edukacji Narodowej, nauczycielom i działaczom najbardziej zasłużonym dla polonijnego szkolnictwa. W tym roku przyznano 24 medale, następującym osobom:

działacze społeczni: Arkadiusz Kaziemierski z PSD przy Fundacji Klturalnej w Clark,NJ, Halina Sobieszek z PSJP im. św. Jana Pawla II w Bostonie, Danuta Warchol z PSD im. O. A Kordeckiego NY, Krzysztof Biernat z PSS im. ks. Infulanta Piotra Adamskiego w Buffalo, NY, Grzegorz Prusaczyk z PSS im. ks. Infulanta Piotra Adamskiego w Buffalo, NY,

kapelan Ks. Andrzej Salwowski z PSD im. Sw. Faustyny, dyrektor Malgorzata Starzec z PSD im. sw Jadwigi Krolowej NY, oraz nauczyciele: Michalina Czoch z PSD im. M.M. Kolbe NY, Stefania Pleitez z PSD im. W. Herberta NY, Irena Dec z PSS im. A. Mickiewicza Stamford, CT, Irena Grab z PSS im. A Mickiewicza Stamford, CT, Elzbieta Hanaka ze Szkoły Jezyka i Kultury Polskiej im. Sw. St. Kostki w Garfield NJ, Danuta Rasztubowicz z Polskiej Szkoły “Ogniwo” w Trenton, NJ, Danuta Świątek z PSD im. M. Kopernika w Mahwah, NJ, Agnieszka Czajkowska z PSD im. Piotra Skargi w Elizabeth, NJ, Kinga Dobrzanski z Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ, Anna Rybska z Akademii Języka Polskiego w Manchester, NJ, Jolanta Łapińska z PSD przy parafii sw. Cyryla i Metodego, Brooklyn,NY, Beata Grygiel z PSD przy parafii sw. Cyryla i Metodego, Brooklyn, NY, Małgorzata Starzewska Kuźniar z PSD przy parafii św. Cyryla i Metodego Brooklyn, NY, Elżbieta Kralik z PSD im. Kazimierz Pułaskiego, Brooklyn,NY, Ewa Wiater z PSD im. Kazimierz Pułaskiego Brooklyn, NY, Elżbieta Szura ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Jana Pawła II w Maspeth, NY oraz Jolanta Opach z PSD im. Jana Pawła II Staten Island, NY.

Posłuchajcie jak rok 2015 podsumowuje prezes Centralii Polskich Szkół Dokształcających, Pani Dorota Andraka oraz co dla odznaczonych znaczy medal Komisji Edukacji Narodowej.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here