Joe Biden poleci na pogrzeb Królowej Elżbiety II

Advertisement - Reklama

Prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z nowym brytyjskim królem Karolem III, poinformował Biały Dom. Amerykański przywódca przekazał mu kondolencje z powodu śmierci jego matki królowej Elżbiety II.

Według Białego Domu Joe Biden wyraził chęć kontynuowania bliskich relacji z nowym brytyjskim monarchą. Prezydent ze wzruszeniem wspominał życzliwość Królowej, w tym gościnność, z jaką przyjęła w czerwcu jego i pierwszą damę USA na zamku Windsor. 

Biały Dom poinformował, że Joe Biden mówił także o podziwie Amerykanów dla Królowej, która jak napisano w komunikacie pogłębiła trwałą przyjaźń i specjalne relacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Zjednoczonym Królestwem. 

Joe Biden udaje się w najbliższą sobotę z Waszyngtonu do Londynu na pogrzeb Elżbiety II. Prezydent Joe Biden weźmie udział w ceremoni wraz z pierwszą damą Jill Biden.

Biały Dom nie poinformował jak dotąd, czy podczas pobytu w Wielkiej Brytani planowane są bilateralne spotkania amerykańskiego Prezydenta z innymi przywódcami. 

/IAR/RadioRAMPA/ 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here