Joe Biden: Stany Zjednoczone poniosą koszty opieki nad uchodźcami

Advertisement

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział, że Stany Zjednoczone poniosą część kosztów związanych z przyjmowaniem uchodźców z Ukrainy. Między innymi tej kwestii będzie poświęcona, rozpoczynająca się jutro, wizyta wiceprezydent Kamali Harris w Polsce i Rumunii.

Prezydent Joe Biden zapewnił również o nieustającym wsparciu dla Ukraińców walczących z rosyjską inwazją. “Udzielamy obywatelom Ukrainy również pomocy humanitarnej, zarówno tym, którzy pozostają na Ukrainie, jak i tym, którzy uciekli do sąsiednich krajów. Współpracujemy z organizacjami humanitarnymi wysyłając na Ukrainę setki tysięcy ton żywności, wody i środków medycznych. Podkreślam, że Stany Zjednoczone podzielą odpowiedzialność za opiekę nad uchodźcami, aby państwa graniczące z Ukrainą nie były jednymi, które ponoszą koszty pomocy.”

W swoim wystąpieniu prezydent Joe Biden zapowiedział również wprowadzenie embargo na import rosyjskiej ropy, gazu i energii do USA. Ma to być “poważny cios w gospodarkę Rosji”.

Zobacz pełne przemówienie:

 

(IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here