Joe Biden w Buffalo: “Biała supremacja trucizną Ameryki”

Advertisement

W dniu 17 maja 2022 roku Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wraz z Pierwszą Damą Jill Biden odwiedzili miejsce sobotniej strzelaniny w Buffalo, w stanie Nowy Jork.

Prezydent powiedział: “Biała supremacja jest trucizną. Musimy wspólnie zająć się problemem nienawiści, który pozostaje plamą na duszy Ameryki”. To co stało się w Buffalo nazwał domowym terroryzmem. Potępił ideologię zwaną  “replacement theory”, którą posługują się biali supremacjoniści.

14 maja 2022 roku w Buffalo, w stanie Nowy Jork w supermarkecie Tops, 18-letni Payton Gendron postrzelił 13 osób, zabijając 10 z nich.   Podejrzany został aresztowany krótko po strzelaninie.

“Dowody, które do tej pory odkryliśmy, nie mylą, że to jest absolutna rasistowska zbrodnia popełniona z nienawiści” – powiedział po wstępnym śledztwie komisarz policji w Buffalo, Joseph Gramaglia.

Burmistrz Miasta Buffalo Byron Brown powiedział, że intencje podejrzanego były jasne “przejechał setki mil, nie znał tej społeczności, przyjechał by odebrać, jak najwięcej czarnych istnień”.

Oskarżony już w zeszłym roku groził strzelaniną w swoim liceum i był badany w szpitalu pod względem psychiatrycznym.

Policja podkreśla, że pomimo tego, legalnie zakupił broń, którą użył w sobotnim ataku.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here