Z Queensu do Kijowa – radny Holden o finale zbiórki na rzecz Ukrainy

Reklama - Advertisement

Radny Robert Holden, który reprezentuje dzielnice Maspeth, Ridgewood, Middle Village, Glendale, Woodhaven i Woodside w nowojorskiej radzie miasta, gościł na antenie Radio RAMPA. Radny Holden opowiadał o finale akcji pomocy, zorganizowanej przez społeczność Queensu, na rzecz mieszkańców Ukrainy.

32 palety najbardziej potrzebnych dóbr, które zebrane zostały przez mieszkańców dzielnicy Queens, dotarły do Kijowa na początku kwietnia. Zbiórka była zorganizowana przez radnego Holdena, we współpracy z m.in. radnym James Gennaro, Konsulem Generalnym RP w Nowym Jorku Adrianem Kubickim oraz działaczem Tony Di Piazza z Federazione Italo-Americana Di Brooklyn and Queens/ Associazione Culturale Italiana Di New York. 

Dobra miały oryginalnie zostać przekazane do polskiego miasta Rzeszów, przy granicy z Ukrainą i oddane uchodźcom w Polsce. Dzięki współpracy z Konsulem Kubickim, a także prezydentem miasta Rzeszów Konradem Fijołkiem i burmistrzem Kijowa Witalijem Kliczko, możliwe zostało wysłanie dóbr bezpośrednio na Ukrainę. 

Biuro radnego utrzymuje regularny kontakt z miastem Rzeszów. Szef gabinetu radnego Holdena, Daniel Kurzyna, odwiedził w kwietniu Rzeszów, gdzie spotkał się z burmistrzem miasta Konradem Fijołkiem, a także oprowadzony został po G2A Arenie, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze. W rozmowie z Radio RAMPA opowiedział o szczegółach zbiórki i swojej podróży do Polski w języku polskim.

W wywiadzie dla Radio RAMPA, radny Holden mówi również o swojej reakcji na wypowiedź członkini Community Board 1, która agresywnie zaadresowała mieszkańców Greenpointu o europejskim pochodzeniu. Na koniec rozmowy, Radny Holden zaprasza mieszkańców reprezentowanych przez siebie dzielnic, do nowej siedziby swojego biura na Maspeth. 

Nowa lokalizacja biura radnego Roberta Holdena:

58-38 69th Street
Maspeth, NY 11378
(718) 366-3900

Posłuchaj wywiadu:

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here