Czy wracamy do obowiązkowych maseczek w Nowym Jorku?

Date:

W Nowym Jorku wskaźniki zachorowalności na Covid-19 znów się podnoszą, dlatego 17 maja ponownie ogłoszono stan wysokiego alarmu COVID.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams rekomenduje noszenie maseczek w miejscach publicznych, zwłaszcza w zamkniętych przestrzeniach. Podkreślił, że nie zamierza nakładać obowiązku i mandatów za brak noszenia maseczek  – będzie jednak nakłaniał nowojorczyków do prewencyjnego noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Komisarz ds. Zdrowia, dr Ashwin Vasan, powiedział, że Nowy Jork przeszedł na wysoki poziom alarmu COVID, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby podwoić ochronę zarówno siebie, jak i siebie nawzajem poprzez dokonywanie wyborów, które mogą uchronić nas i naszych bliskich przed zachorowaniem. Podkreślił, że miasto Nowy Jork dysponuje narzędziami do osłabiania wpływu piątej fali, m.in poprzez rozprowadzanie testów, masek i promowanie leczenia. Powrót do niskiego ryzyka zależy od tego, czy wszyscy zastosują się do wskazówek. To, co zrobimy teraz, może mieć znaczenie dla szybkiego opanowania piątej fali coronawirusa – zaznaczył Komisarz ds. Zdrowia, dr Ashwin Vasan.

MTA podaje, że w zeszłym tygodniu rekordowa ilość w okresie pandemii (blisko 24 mln) ludzi skorzystała z metra i autobusów w metropolii nowojorskiej, dlatego właśnie w takich miejscach jest szczególnie zalecane prewencyjne zakładanie maseczek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Biały Dom o nadchodzącej wizycie Prezydenta USA w Europie

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w...

Senat USA uchwalił reformę prawa do posiadania broni

Amerykański Senat przyjął reformę prawa do posiadania broni, której...

Sąd Najwyższy w USA obalił federalne prawo do aborcji

W piątek, 24 czerwca, Sąd Najwyższy USA oficjalnie opublikował...

Prawybory w stanie NY – 28 czerwca. Wczesne głosowanie już trwa

We wtorek, 28 czerwca, odbędą się prawybory w stanie...