KALENDARZ PIRELLI 2018: czarnoskóre gwiazdy w Krainie Czarów

Reklama - Advertisement

Tim Walker oraz Edward Enninful, nowy naczelny brytyjskiego “Vogue”, to duet, któremu powierzono najnowsze wydanie kultowego kalendarza Pirelli. Z każdym mijającym miesiącem będziemy się przenosić do Krainy Czarów, która stała się tematem przewodnim wydawnictwa.

A kogo będziemy mogli podziwiać przez kalendarzowe dwanaście miesięcy? Chcąc przekazać swoją koncepcję przygód “Alicji w Krainie Czarów”, Walker przedstawił obsadę 18 osobowości, w tym
muzyków, aktorów, modelek i działaczy politycznych. Dzięki temu możemy podziwiać takie ikony jak m.in.: Naomi Campbell, Whoopi Goldberg, czy Lupita Nyongo. Warto dodać, że w ciągu ostatnich 50 lat mamy do czynienia z lukrowanymi kulturowo bajkami. Artyści tworzący świat przedstawiony czynią go niemal idealnym, przecząc w ten sposób rzeczywistości.

Twórca tegorocznej edycji w swym zamyśle pragnął inspirować się dziełem, które przeczy tej regule. “Dzieci mogą naprawdę widzieć i czuć mrok w rzeczach tak samo, jak jasność. I to jest coś, czego Lewis Carroll w pełni doświadczył i być może dlatego to rezonuje tak bardzo” – zauważa autor zdjęć tłumacząc swój wybór.

Ciekawym jest fakt, iż wszyscy uwiecznieni na fotografiach tworzą w pełni czarnoskórą obsadę po raz drugi w historii. Pierwszy taki zabieg miał miejsce w 1987 roku, kiedy to brytyjski fotograf Terence Donovan sportretował pięć pięknych czarnych kobiet, w tym szesnastoletnią wówczas Naomi Campbell.

Adrianna Brzozowska

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here