Kandydatka do sejmu: Małgorzata Wypych

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest mecenas Małgorzata Wypych, kandydatka nr 10 na warszawskiej liście PiS do sejmu.

Pani Małgorzata Wypych jest z zawodu adwokatem. Ma 44 lata, jest matką dwójki dzieci i mieszka w Warszawie. Jej mąż, Paweł Wypych, był Sekretarzem Stanu w Kancelarii Lecha Kaczyńskiego. Zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku.

Pani Małgorzata w latach 2007 – 2014 pracowała w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Wcześniej przez dziesięć lat związana była z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, w której koordynowała prace Kliniki „Niewinność”. Jako przedstawiciel Fundacji uczestniczyła także w wielu procesach sądowych i przygotowywała opinie prawne.

Harcerka, początkowo w Związku Harcerstwa Polskiego, a następnie jako instruktorka w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, gdzie poznała swojego męża Pawła Wypycha. W ZHR stanęła na czele Mazowieckiej Chorągwi Harcerek.

W wywiadzie dla Radio RAMPA, Pani Małgorzata mówi o swoim programie wyborczym, ale także o swoich spotkaniach z Polonią nowojorską, o tematach, które jak zauważyła, Polonię nurtują. Ponadto, mówi dlaczego należy głosować w wyborach mieszkając za granicą, zwraca się do Młodej Polonii i odpowiada na pytanie dotyczące katastrofy smoleńskiej i zaangażowania Polonii w jej wyjaśnienie.

Zapraszamy.

10-17-15 Malgorzata Wypych - IMG_7740

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here