Kolejne pożary wywołane bateriami litowo – jonowymi do e-rowerów

Reklama - Advertisement

Wciąż przybywa pożarów od akumulatorów litowo-jonowych w mieście Nowy Jork. W poniedziałek w dzielnicy Queens zginęło z tego powodu dwoje dzieci.

Jak podaje FDNY w zeszłym roku akumulatory do rowerów elektrycznych spowodowały 220 pożarów, w których zginęło sześć osób. W tym roku baterie spowodowały już 59 pożarów, w których zginęło pięć osób.

To skłoniło wiele instytucji i organizacji w Nowym Jorku do wyciągnięcia wtyczek z e-rowerów. Na początku tego roku Fordham University zakazał używania e-rowerów i skuterów na swoich kampusach. Jak podaje CBS New York – 500 osób mieszkających w River Arts Apartments otrzymało e-maile z informacją, że na terenie posesji obowiązuje zakaz poruszania się na e-rowerach. Jak donosi CBS2, Glenwood Management zakazał przechowywania e-rowerów we wszystkich 26 swoich obiektach w listopadzie ubiegłego roku.

Z takich ograniczeń, nie są zadowoleni Ci, którzy pracują jako dostawcy – to oni często korzystają z rowerów elektrycznych, gdyż ta forma transportu pozwala im unikać korków i szybko dotrzeć do klientów.

Burmistrz Eric Adams podpisał już kilka przepisów dotyczących bezpieczeństwa rowerów elektrycznych, w tym zakaz sprzedaży akumulatorów, które nie spełniają norm bezpieczeństwa. Miasto pracuje również nad projektem budowy stacji ładowania dla dostawców, z których będą mogli korzystać w ciągu dnia pracy. Rada Miasta rozważa też inne opcje, w tym projekt ustawy, który wymagałby od każdej firmy korzystającej z e-rowerów zapewnienia pracownikom ognioodpornych pojemników odpowiednich do ładowania akumulatorów.

Baterie litowo-jonowe są stosowane w różnych urządzeniach. Baterie te są powszechnie stosowane w telefonach komórkowych, laptopach, tabletach, samochodach elektrycznych i skuterach. Baterie litowo-jonowe przechowują duże ilości energii i mogą stanowić zagrożenie, jeśli nie są odpowiednio traktowane. Jak każdy produkt, niewielka liczba tych baterii jest wadliwa, mogą się przegrzać, zapalić lub eksplodować. Kupując urządzenia należy upewnić się, że są one opatrzone znakiem Underwriters Laboratories. Znak UL oznacza, że produkt został przetestowany pod kątem bezpieczeństwa. Należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi ładowania i przechowywania.

Zdjęcie: FDNY/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here