Koniec ery Nawałki

Reklama - Advertisement

Adam Nawałka od 30 lipca nie będzie już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Prezes PZPN – Zbigniew Boniek ogłosił dziś tę decyzję na konferencji prasowej, która odbyła się na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Prezes przyznał, że liczył na to, że Nawałka zdecyduje się na dalsze prowadzenie kadry i miał nawet przygotowany aneks do umowy.

Adam Nawałka, zaraz po wypowiedzi prezesa Bońka, przyznał, że słaby występ na mistrzostwach świata nie może przekreślać wszystkich dokonań naszej reprezentacji w ostatnich latach.

Adam Nawałka to pierwszy szkoleniowiec w historii reprezentacji, który wprowadził polski zespół do dwóch kolejnych wielkich piłkarskich imprez – mistrzostw Europy i świata.
Selekcjonerem kadry był oficjalnie od 1 listopada 2013 roku, a zadebiutował dwa tygodnie później w towarzyskim spotkaniu ze Słowacją we Wrocławiu. Po raz ostatni prowadził drużynę narodową w zwycięskim meczu z Japonią podczas mistrzostw świata w Rosji. W sumie był trenerem kadry w 50 meczach, z których Polacy wygrali 26, zremisowali 15 i przegrali 9. Polacy strzelili w tych meczach 99 goli i stracili 49.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi trenera Nawałkę. Poszukiwania nowego selekcjonera mają się rozpocząć po 30 lipca.

Posłuchaj wypowiedzi Adama Nawałki oraz prezesa PZPN Zbigniewa Bońka:

(IAR)

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here