Konsul Generalny RP w NYC o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej: Dyplomaci w NYC w pełni wspierają Polskę

Advertisement

9 listopada 2021 roku, w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, odbyła się uroczystość mająca na celi uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także, obchodzony tego samego dnia w USA, Dzień Weterana.

W rozmowie z Radio RAMPA, Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, powiedział, jak ważne jest mówienie o niepodległości, szczególnie teraz, w świetle tego co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Konsul powiedział również, jak działania podejmowane w tej kwestii przez Polskę, są komentowane przez dyplomatyczne i amerykańskie środowiska w Nowym Jorku. Jak podkreślił Konsul Kubicki, działanie Polski spotyka się z pełnym zrozumieniem: dyplomaci w Nowym Jorku, wyrażają pełne wsparcie dla Polski.

Posłuchajcie pełnej rozmowy:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here