Korea Północna oskarża Trumpa o wypowiedzenie wojny i grozi zestrzeleniem samolotów amerykańskich

Advertisement

Minister Spraw Zagranicznych Korei Północnej Ri Yong Ho oskarżył w poniedziałek Prezydenta Donalda Trumpa o wypowiedzenie wojny Korei. Minister powiedział, że wiadomości, które w trakcie weekendu opublikowane zostały przez Prezydenta Trumpa na tweeterze, zmuszają go do takich wniosków. Za szczególnie niewłaściwe, uznał stwierdzenie Trumpa: “North Korea won’t be around much longer/dni Korei Północnej są policzone.”

Kontynuując swoją wypowiedź w Nowym Jorku, szef koreańskiego MZS powiedział, że to usprawiedliwa ewentualną potrzebę samoobrony, dodając, że Kora ma obecnie prawo do zestrzelenia bombowców amerykańskich, według własnej woli, niezależnie od tego czy przebywają one w przestrzeni powietrznej Korei.

Rzecznik Białego Domu powiedział w poniedziałek, że administracja Donalda Trumpa nie ma komentarza w tej sprawie. 

Przypomnijmy, że już od kilku dni trwa napięta wymiana zdań pomiędzy władzami Korei Północnej, a Prezydentem USA. W sobotę, w ramach demonstracji sił, bombowce amerykańskie przeleciały nad wodami międzynarodowymi po wschodniej stronie Korei Północnej. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here