Królowa Elżbieta i Książe Filip obchodzą 70. rocznicę ślubu

Królowa Elżbieta i Książe Filip obchodzą 70. rocznicę ślubu
Photo Credit To The Royal Family/Twitter

Królowa Anglii Elżbieta wraz z mężem Księciem Filipem obchodzą właśnie platynową, 70, rocznicę ślubu. Para ma dzisiaj zorganizować skromne przyjęcie w swoim domu w Windsor Castle. Westminster Abbey, w której odbyły się zaślubiny pary, uczci tę rocznicę trzygodzinnym koncertem dzwonów! Życzenia i gratulacje napływają z różnych części świata.

Para wzięła ślub 20 listopada 1947 roku, zaledwie dwa lata po zakończeniu II Wojny Światowej. Celem wystawnego wesela było wtedy podniesienie morali obywateli po wojnie, wprowadzenie koloru w powojenny szary świat. W uroczystości udział wzięli najwyżej postawieni urzędnicy państwowi, ale i tysiące gapiów z całego świata. Elżbieta przyjęła koronę pięć lat poźniej i rządzi nieprzerwanie przez 65 lat do dziś, tym samym stając się najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. 

Królowa Elżbieta ma 91 lat, a książe Filip 96 lat i to on przeszedł na emeryturę od życia publicznego w sierpniu tego roku. 

Z okazji platynowej rocznicy ślubu, rodzina królewska opublikowała serię zdjęć na Twitterze:

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts