Marihuana legalna w New Jersey do końca października?

Reklama - Advertisement

Gubernator stanu New Jersey Phil Murphy zapowiedział, że ustawa dotycząca legalizacji marihuany rekreacyjnej w tym stanie, może zostać wdrążona w życie w ciągu najbliższych tygodni. Ustawa nie jest jeszcze gotowa, ale jak powiedział gubernator, rozmowy z tym temacie idą szybciej niż przewidywano. 

“Ludzie muszą pamiętać, że nie wynaleźliśmy marihuany. Ona już istnieje, nie jest uregulowana i jest w rękach “złych ludzi,” powiedział gubernator, który planuje zalegalizować marihuanę i ją opodatkować. Pracownicy rządowi spekulują, że zarobek z zalegalizowania narkotyku, może wynieść nawet $300 milionów. 

Gubernator zasugerował dodatkowo, że rozmowy dotyczą również wymazania rekordów osób wcześniej już oskarżonych o przestępstwa związane z posiadaniem lub używaniem marihuany. Przewodniczący stanowego senatu Stephen M. Sweeney powiedział, że głosowanie może mieć miejsce do końca tego miesiąca.

 

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here