Maski wymagane w stanie Nowy Jork

Reklama - Advertisement

Gubernator stanu Nowy Jork, Kathy Hochul, od poniedziałku, 13 grudnia, wprowadziła w stanie nakaz zakrywania twarzy, dla wszystkich przebywających wewnątrz miejsc, które nie wymagają dowodu pełnego zaszczepienia od swoich klientów. Nakaz wprowadzony został w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem, a także, rosnącą liczbą hospitalizacji wywołanych COVID-19. 

Maski wymagane mają być we wszystkich miejscach, które nie są prywatnymi rezydencjami i nie wymagają okazania dowodu pełnego zaszczepienia, przed wejściem do ich wnętrza. Nakaz dotyczy wszystkich powyżej 2 roku życia. Niedostosowanie się do nakazu, może być ukarane grzywną w wysokości $1000 za wykroczenie. 

Nakaz ma być ponownie rozpatrzony 15 stycznia. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here