Minister Piotr Gliński dla Radio RAMPA o wizycie w USA i Noblu dla Ukrainy

6 maja 2022 roku, Minister Piotr Gliński – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – udzielił wywiadu Radio RAMPA. Wywiad był okazją do podsumowania kończącej się wizyty wicepremiera w USA, na którą złożyło się również upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Wicepremier Gliński wziął udział w uroczystości, która z tej okazji zorganizowana została w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, wraz z  Konsulem Generalnym Litwy i Konsulem Generalnym Ukrainy w ramach tzw. Trójkąta Lubelskiego. 

W rozmowie z Moniką Adamski, wicepremier Gliński powiedział o konkretnych planach dotyczących powstania polskiej katedry na Uniwersytecie Georgetown, a także, o szczegółach akcji której efektem jest powrót po 83. latach do Polski prac Łukaszowców, czyli cyklu 7 obrazów Bractwa św. Łukasza oraz 4 makat Mieczysława Szymańskiego.

Wicepremier komentuje również wypowiedź Ambasador Georgette Mosbacher dla Radio RAMPA: “Polska powinna otrzymać pokojową Nagrodę Nobla,” mówiąc, że to Ukraina i naród ukraiński na nią zasługują. 

Zapraszamy:

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here