Minister Spraw Zagranicznych Polski w Waszyngtonie

Reklama - Advertisement

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się w Waszyngtonie z doradcą amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego, Johnem Boltonem. Rozmowa dotyczyła między innymi niedawnego szczytu przywódców Stanów Zjednoczonych i Rosji w Helsikach. Szef polskiej dyplomacji poinformował, że uzyskał zapewnienie, iż nie następuje zmiana amerykańskiej polityki zagranicznej w kierunku większych ustępstw wobec Moskwy. 

Dodatkowo, szef polskiego MSZ poinformował, że decyzje w sprawie zwiększenia obecności wojskowej Stanów Zjednoczonych w Polsce powinny zapaść w ciągu kilku miesięcy. Minister podkreślił, że skierowanie do naszego kraju dodatkowych oddziałów amerykańskich nie powinno odbyć się kosztem obecności wojskowej Stanów Zjednoczonych w Niemczech.

Minister Czaputowicz powiedział też, że strona amerykańska nadal traktuje gazociąg Nord Stream 2 jako projekt mający negatywne skutki geopolityczne i nadal przeciwstawia się jego budowie. Szef polskiej dyplomacji potwierdził, że jesienią dojdzie do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu. 

 

(IAR)

 

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here