Polska Minister ds. przedsiębiorczości i technologii, chce odrębnej umowy handlowej z USA w zakresie motoryzacji

Reklama - Advertisement

Minister przedsiębiorczości i technologii chce, żeby amerykańsko-unijny handel obejmujący sektor samochodowy doczekał się osobnych umów. Jadwiga Emilewicz powiedziała dziennikarzom, że wprowadzenie przez Stany Zjednoczone ceł na stal i aluminium nie zaszkodziło polskiej gospodarce. Dodała jednak, że ewentualne wprowadzenie ceł na samochody i części samochodowe będzie odczuwalne także dla polskich firm.

Amerykańskie cła na stal i aluminium z Unii Europejskiej obowiązują od początku czerwca. W odwecie Unia wprowadziła od 22 czerwca cła między innymi na amerykańską żywność, wyroby stalowe, czy bourbon. Kilka dni temu unijna komisarz do spraw handlu Cecilia Malmstroem powiedziała, że Bruksela zareaguje, jeśli Stany Zjednoczone podwyższą cła na samochody sprowadzane z Unii Europejskiej. 

O szczegółach:


 

(IAR)

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here