Korea Północna rozpoczęła przenoszenie szczątków żołnierzy amerykańskich

Reklama - Advertisement

Korea Północna rozpoczęła przenoszenie szczątków żołnierzy amerykańskich, którzy polegli w czasie wojny koreańskiej. Dziś przypada 65. rocznica podpisania zawieszenia broni, które zakończyło działania wojenne na Półwyspie Koreańskim. Obydwie Koree nigdy nie podpisały jednak porozumień pokojowych. 

Możliwość podpisania porozumień, które formalnie miałyby zakończyć wojnę koreańską, zasygnalizowano po trzecim szczycie koreańskim, na ten temat m.in. rozmawiali przywódcy obydwóch Korei, Kim Dzong Un i . Dziś rozpoczął się proces repatriacji z Korei Północnej szczątków żołnierzy amerykańskich, którzy polegli lub zaginęli podczas wojny koreańskiej. To ustalenie było jednym z punktów porozumienia, zawartego 12 czerwca, między Donaldem Trumpem a Kim Dzong Unem w Singapurze.

Amerykańskie władze szacują, że na obecnym terytorium Korei Północnej, mogą znajdować się szczątki około 5300 żołnierzy sił USA z czasów wojny koreańskiej. Pierwsze urny z prochami żołnierzy, zostały dziś przetransportowane na pokładzie amerykańskiego samolotu wojskowego z Korei Północnej do Korei Południowej. 

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here