USA: dobre wyniki gospodarki

Reklama - Advertisement

Bardzo dobre wyniki notuje amerykańska gospodarka. W drugim kwartale tego roku Produkt Krajowy Brutto Stanów Zjednoczonych wzrósł o 4,1%. Prezydent Donald Trump uznał przyspieszenie wzrostu PKB za sukces swojej polityki gospodarczej. 

Po słabszym drugim kwartale, amerykańska gospodarka wyraźnie przyspieszyła. Przyczyniły się do tego przede wszystkim, wzrost wydatków konsumpcyjnych, rosnące inwestycje, a także, wzrost eksportu. Prezydent Donald Trump określił ponad 4% wzrostu PKB w drugim kwartale, mianem zdumiewającego. “Za czasów dwóch poprzednich rządów, średni wzrost gospodarczy wynosił zaledwie 1,8% rocznie. My jesteśmy na drodze do wzrostu na poziomie 3%, a może to być znacznie więcej,” powiedział prezydent USA. 

Donald Trump przekonywał, że jego polityka gospodarcza przynosi rezultaty. Wskazał na niskie bezrobocie, spadek deficytów w handlu zagranicznym o 50 miliardów dolarów i prawie 10% wzrost inwestycji. “Te dane mają trwały charakter, to nie jest jednorazowy skok, w kolejnym kwartale też zanotujemy świetne rezultaty. To będzie wyjątkowe!”

Donald Trump oświadczył, że realizuje swoje hasło wyborcze, które brzmiało “Make America Great Again.”

(IAR/RadioRAMPA)

 

 

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here