Mistrz olimpijski w Naszej Unii

Reklama - Advertisement

Mistrz olimpijski w Naszej Unii

Mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 metrów w Soczi (i zdobywca brązowego medalu w jeździe drużynowej) Zbigniew Bródka spędził pierwszy majowy weekend w nowojorskiej metropolii. Nasza Unia była głównym sponsorem wizyty.

Najpierw był udział w biegu “Polonia 5K Run”.  Do przebiegnięcia było pięć kilometrów po ulicach miasteczka Wallington, New Jersey dla uczczenia kolejnej rocznicy Konstytucji 3 Maja. Jak  na mistrza sportu przystało, Zbigniew Bródka wygrał bez problemów, pozostawiając za plecami 121 rywali i rywalek.  Na pamiątkę mistrz olimpijski dostał medal i … amerykańską flagę – dar burmistrza Wallington, Waltera Wargackiego. Zbigniew Bródka to  zawodowy strażak i obiecał wywiesić „gwiaździsty sztandar” przed jednostką straży w Łowiczu w Dzień Niepodległości USA (4 lipca)  oraz w dniu nowojorskiej Parady Pułaskiego (5 października).

A potem były spotkania Zbigniewa Bródki z kibicami i członkami Naszej Unii w oddziałach Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, głównego sponsora biegu „Polonia 5K Run”. Mistrz olimpijski podpisywał zdjęcia i koszulki członkom Unii i pozował do zdjęć ze złotym medalem z Soczi w oddziałach P-SFUK w Garfield oraz Linden. Kto przyszedł nie żałuje: z cierpliwością godną mistrza olimpijskiego Zbigniew Bródka składał autografy i pozwalał robić sobie (wraz ze złotym medalem) zdjęcia. Dla wielu być może jedyna okazja zobaczenia sportowca, który tak niedawno sprawił Polakom tyle radości zdobywając olimpijskie złoto.

Zdjecia: Janusz Szlechta

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here