Msza Św. z okazji 10. rocznicy kanonizacji Św. Jana Pawła II

Reklama - Advertisement

7 kwietnia w Katedrze Św. Patryka na Manhattanie odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 10. rocznicy kanonizacji Świętego Jana Pawła II, której przewodniczył Kardynał Timothy Dolan. Msza Św. współorganizowana przez Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku licznie zgromadziła przedstawicieli amerykańskiej Polonii.

Obecny był również Stały Przedstawiciel RP przy ONZ Ambasador Krzysztof Szczerski, który powiedział, że nauczanie JPII jest wciąż aktualne i podkreślił, że polski papież był polskim darem dla całego świata. Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki podkreślił, że naszym obowiązkiem jest przypominanie Amerykanom wybitnych polskich postaci, a taka była postać Św. Jana Pawła II, który był bardzo zaangażowany w budowanie przyjaźni polsko-amerykańskiej.

Jak pamiętają Św. Jana Pawła II przedstawiciele dzieci i młodzieży, który są zbyt młodzi, żeby pamiętać go osobiście? Usłyszycie w relacji Radia RAMPA.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here