„Muzyczny Hołd dla Tadeusza Kościuszki” w Carnegie Hall – 13 listopada

Reklama - Advertisement

W roku 2017 przypada 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki, obchody tego wydarzenia na całym świecie objęło swoim patronatem UNESCO. Jest to doskonała okazja do upamiętnienia i przybliżenia na całym świecie tej wybitnej postaci oraz promocji dorobku polskiej kultury i historii.

Fundacja Ars Activa rozpoczyna te obchody organizując w nowojorskiej Carnegie Hall uroczysty koncert muzyki polskiej pt „Muzyczny hołd dla Tadeusza Kościuszki”.

Nowy Jork, jako kulturalna stolica Stanów Zjednoczonych, jest idealnym miejscem dla rozpoczęcia obchodów 200-lecia, a przez co uhonorowania  tam Tadeusza Kościuszki, „bohatera dwóch narodów”, polskiego i amerykańskiego. Koncert odbędzie się w niedzielę 13 listopada 2016  o godz 19:30 w Weill Recital Hall w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

W programie koncertu najpiękniejsze utwory kameralne 12 polskich kompozytorów od Fryderyka Chopina do Krzysztofa Pendereckiego. Będzie to wyjątkowa okazja do wysłuchania na jednym koncercie utworów F. Chopina, St. Moniuszki, I.J. Paderewskiego, H. Wieniawskiego, M. Karłowicza, Z. Noskowskiego, K. Szymanowskiego, L. Różyckiego, G. Bacewicz, R. Twardowskiego, H.M. Góreckiego, W Kilara i K. Pendereckiego. Na koncercie wystąpią polscy amerykańscy i kanadyjscy muzycy: Mariusz Monczak i Nadia Monczak-skrzypce, Małgorzata Kellis – sopran oraz pianiści Durval Cesetti and Dan Smith, koncert poprowadzi aktorka, Liliana Komorowska.

 1. Noskowski – Pieśń dawna
 2. Chopin – Życzenie

St. Moniuszko- aria a opery”Halka”

 1. Chopin – Walc
 2. Wieniawski – Wariacje na temat własny

J.I. Paderewski – Nad wodą jasną i czystą

 1. Szymanowski – Sonata skrzypcowa d-moll op. 9
 2. Szymanowski – Mazurka
 3. Szymanowski- La Fontaine d’Aretuse
 4. Karłowicz – Pamiętam ciche jasne dni
 5. Różycki – Rajski Ptak
 6. Penderecki – Cadenza
 7. Twardowski – Sonatina na dwoje skrzypiec
 8. M. Górecki – Mała Fantazja
 9. Bacewicz – Oberek
 10. Kilar – Wokaliza

 

Partnerami w realizacji projektu są Konsulat R.P w Nowym Jorku, Fundacja Kościuszkowska, Nowodworski Foundation of New York, Westchester Puławski Association.

Bilety w cenie 49$ do nabycia w kasach CarnegieCharge 212-247-7800 Box Office at 57th&Seventh

Więcej Informacji: Ewa Monczak, www.arsactiva.org 

carnegie-hall_poster

 

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here