Nagrody Telewizyjne Emmy Awards 2019 rozdane!

Reklama - Advertisement

W niedzielę 22 września 2019w Microsoft Theater, w downtown Los Angeles, odbyła się ceremonia przyznania nagród Emmy za produkcje telewizyjne.

Niespodzianką było, że twórcy “Gry o Tron” zdobyli tylko dwie statuetki, pomimo trzydziestu dwóch nominacji w dwudziestu siedmiu kategoriach. Serial otrzymał miano najlepszego serialu dramatycznego roku.

Doceniony również został Peter Dinklage (serialowy Tyrion Lannister) za rolę najlepszego aktora drugoplanowego. Nagrodę za najlepszą komedię zdobył “Fleabag”, serial który powstał z jedno-osobowego show z 2014r. w reżyserii Phoebe Waller-Bridge, emitowany na Amazon TV. Tej nocy Waller-Bridge zdobyła trzy nagrody Emmy, w tym dla najlepszej aktorki w swojej komedii, a także w kategorii najlepszego scenariusza do serialu komediowego.

„Czarnobyl” profukcji HBO uznano za najlepszy w kategorii seriali limitowanych. Miniserial otrzymał również dwie inne statuetki podczas głównej gali, w tym za scenariusz w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym i reżyserię w serialu limitowanym lub filmie.

Laureatami telewizyjnych oskarów w kategoriach aktorskich zostali również: Jodie Comer – za najlepszą aktorkę w serialu “Obsesja Eve” oraz Julia Garner – za najlepszą aktorkę drugoplanową w serialu dramatycznym “Ozark”. 

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here