Narasta problem ze sprzętem medycznym w Nowym Jorku

Reklama - Advertisement

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew M. Cuomo powiedział w czwartek, że przy obecnej częstotliwości użycia respiratorów, w stanie Nowy Jork może zacząć ich brakować za 6 dni – obecnie stan posiada jeszcze 2200 respiratorów, a analizy pokazują, że każdej nocy przybywa około 350 osób, które potrzebują pomocy respiratora. Stan cały czas szuka możliwości kupienia nowego sprzętu.

Burmistrz miasta Nowy Jork przekazał w środę, że miasto ma 4 dni aby zapewnić wystarczająco dużo sprzętu medycznego na kolejny tydzień. W pięciu dzielnicach miasta umiera kilkaset osób każdej doby. Burmistrz de Blasio powiedział dodatkowo, że jeżeli do 5 kwietnia, miasto nie otrzyma milionów dodatkowych masek N95, masek chirurgicznych i 400 respiratorów, szpitale będą musiały przygotować się na śmierć dużej ilości pacjentów ponieważ brakować będzie sprzętu aby ich uratować.

Gubernator Cuomo w czwartek rano powiedział, że stan jest świadomy tego co nadchodzi i wszystkie podejmowane kroki zmierzają ku temu aby sytuacji zaradzić. Gubernator przypomniał w czwartek, że stan analizuje różne scenariusze, a ostatnie analizy wskazują na to, że punkt kulminacyjny może nadejść za około 30 dni. Cuomo powtórzył też, że wciąż brakuje łóżek dla pacjentów z Covid-19 – obecnie stan posiada 53,000 miejsc dla pacjentów z koronawirusem, a 36,000 z tych łóżek jest w regionie miasta Nowy Jork.

Z obecnie dostępnych danych wynika, że 21% ze wszystkich osób, u których wykryto koronawirusa w mieście Nowy Jork, wymaga hospitalizacji. Połowa z tych pacjentów ma więcej niż 75 lat, ale 10% stanowią dzieci. Większość osób, które zmarły to osoby powyżej 65 roku życia. U 99% wszystkich osób zarażonych stwierdzono chorobę współistniejącą, lub wciąż badany jest ich stan zdrowia.

Na 2 kwietnia, w stanie Nowy Jork potwierdzono 92,381 przypadków zarażenia koronawirusem, 2373 osoby zmarły. W mieście Nowy Jork potwierdzono 51,809 przypadków, 1397 osoby zmarły. W stanie przetestowano 238,965 osób do tej pory, w tym ponad 104 000 w mieście NYC. Koronawirusa stwierdzono już w każdym z hrabstw w stanie.

W pięciu dzielnicach miasta Nowy Jork stwierdzono ilość zachorowań równą 1/4 przypadków w całym kraju. Jedna z analiz opublikowanych przez Gates Foundation pokazuje, że w stanie Nowy Jork może umrzeć 16,000 osób do drugiego tygodnia maja.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here