Nowe tablice rejestracyjne w Nowym Jorku od 1 kwietnia – wybierz jak będą wyglądać

Reklama:

1 kwietnia, 2020 roku 3 miliony kierowców w stanie Nowy Jork, którzy posiadają samochody z tablicami rejestracyjnymi starszymi niż 10 lat, automatycznie otrzyma nowe tablice przy odnawianiu rejestracji.

To decyzja gubernatora stanu Andrew M. Cuomo, który tłumaczy, że nowe tablice – a właściwie ich grafika – są konieczne, z uwagi na wprowadzane przejazdy bezgotówkowe czy tzw. podatek od zatłoczenia, czyli congestion pricing. Używane do obsługi tych udogodnień technologie, najlepiej czytają tablice z ciemnymi literami na jasnym tle.

Opinia publiczna i wielu polityków jest oburzonych, twierdząc, że to szukanie pieniędzy i wyzyskiwanie podatników, a także kolejny powód, dla którego wyludnia się stan Nowy Jork. Opłata za zmianę tablicy wyniesie $25 i będzie doliczona do opłaty rejestracyjnej. Trzeba będzie zapłacić $20 więcej, aby zatrzymać stare numery rejestracyjne.

Ostatecznie, 11,2 miliony samochodów zarejestrowanych w stanie, będzie musiało mieć nowe tablice. Ironia w tym, że jako pierwsze wymienione będą musiały być tablice z niebieskimi literami na białym tle, z którymi nie powinny mieć problemu czytniki w nowoczesnych urządzeniach.

Trwa głosowanie na jeden z pięciu proponowanych projektów nowych tablic. Swój głos nowojorczycy mogą oddać do 2 września na stronie https://now.ny.gov/page/s/vote-for-the-next-nys-license-plate-design

Które Wam podobają się najbardziej? Czy zmiana tablic jest słuszna?

Źródło zdjęć tablic: Ny.gov

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts