Nowojorskie metro będzie zamknięte codziennie od 1 a.m. do 5 a.m. na sprzątanie

Reklama - Advertisement

Nowojorskie metro będzie zamknięte codziennie od 1 a.m. do 5 a.m., aby odpowiednio zdezynfekować stacje i pociągi – w tym czasie do dyspozycji bedą autobusy i taksówki (za darmo dla pracowników wykonujących zawody niezbędne). Nakaz wprowadzony będzie w życie 6 maja. Decyzję w czwartek ogłosił gubernator stanu Andrew M. Cuomo. Bez zmian w serwisie, codziennie dezynfekowane będą również autobusy, pociągi Metro North i LIRR.

W mieście, o 92% spadła liczba osób używających metro, ale MTA boryka się z rosnącą liczbą bezdomnych, którzy okupują stacje i pociągi. Wiele osób, które pracują w MTA, ale również, używają metra aby dostać się do pracy, boi się o swoje bezpieczeństwo i zdrowie.

W związku z tym, MTA zakazało przebywania na platformie lub w pociągu metra dłużej niż godzinę, a także, zakazało wprowadzania wózków sklepowych do metra. Do kilku stacji metra, już zostały wysłane dodatkowe patrole policyjne, po to aby informować bezdomnych o zmianach, a także, zaoferować im pomoc – władze chcą aby bezdomni korzystali z dostępnej dla nich pomocy w ośrodkach opieki, a także przytułkach. Burmistrz miasta Bill de Blasio zapowiedział również, że bezdomnym oferowane będą testy na przeciwciała koronawirusa a także, miejsca w hotelach. 

Aktywiści broniący praw bezdomnych uważają, że przytułki stanowią w obnecnych czasach miejsca niebezpieczne dla bezdomnych – w wielu przytułkach nie stosowane są zasady utrzymywania społecznego dystansu, co zagraża ich zdrowiu. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here