Nowy Ambasador USA Mark Brzeziński jest już w Polsce

Advertisement

Nominowany przez prezydenta Joe Bidena na ambasadora USA w Polsce Mark Brzeziński został w Białym Domu uroczyście zaprzysiężony na to stanowisko 19 stycznia. 21 stycznia, wylądował już w Warszawie. Na chwilę obecną, nie wiadomo jeszcze kiedy złoży listy uwierzytelniające.

 

Zaprzysiężenia dokonała wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris. Ceremonię na miejscu jako jedyny dziennikarz zagraniczny obserwował korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski. Uroczystość zaprzysiężenia odbyła się w sali ceremonialnej urzędu wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, która przylega do Białego Domu. “Ja, Mark Brzeziński, uroczyście przysięgam, że będę wspierał i bronił Konstytucji Stanów Zjednoczonych, przeciwko wszystkim wrogom zagranicznym i krajowym,” powtarzał słowa przysięgi nowy ambasador. “Tak mi dopomóż Bóg,” zakończył Brzeziński z ręką na Biblii, trzymanej przez córkę Aurorę i siostrę Mikę, gwiazdę telewizji MSNBC. W uroczystości, Brzezińskiemu towarzyszyli inni członkowie jego rodziny. 

Prezydent Joe Biden nominował Marka Brzezińskiego na Ambasadora w Polsce 4 sierpnia. Z powodu politycznych sporów w amerykańskim Kongresie, jego nominacja została dopiero oficjalnie zatwierdzona 18 grudnia.  

 

(IAR/RadioRAMPA)
 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here