NY: Hochul kontra Zeldin w listopadzie

Advertisement - Reklama

Nowojorczycy, którzy wzięli udział w prawyborach w stanie Nowy Jork, zadecydowali, że piastująca obecnie funkcję gubernatora stanu, Kathy Hochul będzie głównym kandydatem Partii Demokratycznej na gubernatora. Jej kontrkandydatem będzie Lee Zeldin, wybrany na głównego kandydata partii republikańskiej. Prawybory miejsce miały 28 czerwca. Główne wybory odbędą się w listopadzie. 

Hochul jest pierwszą kobietą, która otrzymała nominację na stanowisko gubernatora w stanie Nowy Jork. Na dzień 30 czerwca, otrzymała 67% oddanych głosów (ponad 584 tysiące). Lee Zeldin, kongresmen reprezentujący 1. dystrykt w stanie NY, otrzymał 43.9% głosów (ponad 195 tysięcy). 

W wyścigu o stanowisko zastępcy gubernatora, głównym kandydatem wybrany został Antonio Delgado w partii demokratycznej i Alison Esposito w partii republikańskiej. 

W lokalnych prawyborach, na stanowisko radnego stanowego w dystrykcie 50. obejmującym Greenpoint, nominację wygrała piastująca obecnie stanowisko Emily Gallagher. Pokonała ona ubiegającego się o nominację Paddy O’Sullivan, 80% do 20% uzyskanych głosów. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here