NYC: kontenery na śmieci wymagane dla niektórych biznesów jeszcze w te wakacje

Reklama - Advertisement
Miasto Nowy Jork kontynuuje walkę ze…szczurami!
 
Po mianowaniu tak zwanego rat czar w kwietniu tego roku, teraz administracja Erica Adamsa ogłosiła, że restauracje, sklepy i bodegi, będą musiały używać szczelnych kontenerów na wystawiane przez nie śmieci – zasada dotyczy wszystkich biznesów, obsługujących lub serwujących jedzenie.
 
Administracja ma plan, aby wymóg ten dotyczył w przyszłości wszystkich biznesów tak zwanych chain businesses – czyli biznesów jak restauracje lub sklepy spożywcze, z pięcioma lub więcej lokalizacjami w mieście.
 
Wymóg wchodzi w życie z dniem 30 lipca tego roku. Administracja szacuje, że dzięki takiemu rozwiązaniu, dziennie – 4 miliony funtów śmieci umieszczonych zostanie w kontenerach.
Twitter/NYCMayor
Twitter/NYCMayor
Twitter/NYCMayor
Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here