NYC: kościoły przyjmą uchodźców. Miasto rozważa też płacenie nowojorczykom za przyjęcie migrantów.

Reklama - Advertisement

Łącznie 50 meczetów, synagog i kościołów, użytych zostanie przez miasto Nowy Jork jako tymczasowe schronienia dla migrantów. W każdym z tych miejsc, na noc umieszczonych ma zostać do 19 dorosłych mężczyzn. Miasto uruchomić ma również do pięciu centrów rekreacji, gdzie mężczyźni przebywać będą w ciągu dnia.

Burmistrz Eric Adams powiedział w poniedziałek, że istnieje „religijny” obowiązek do udzielania schronienia ludziom.

Jednocześnie, burmistrz Nowego jorku powiedział, że rząd federalny przekazał miastu $40 milionów dolarów, jako pomoc w sytuacji dotyczącej migrantów – to wystarczy na pokrycie kosztów pięciu dni schronienia dla czekających na azyl.

Ogłaszając ten plan, burmistrz Adams zasugerował również, że miasto rozważa opcję, w której osoby prywatne mogłyby zgłaszać się do przyjmowania migrantów, a miasto w zamian za to, mogłoby pokryć część ich kosztów – mowa o około $100 za noc. Częścią tej strategii, mogłoby być również legalizowanie piwnic jako miejsc do mieszkania. Szczegóły są wypracowywane.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here