NYC zmienia restrykcje covidowe

Reklama - Advertisement

Od poniedziałku, 7 marca, w mieście Nowy Jork, przestają obowiązywać główne restrykcje covidowe, jak np. obowiązek noszenia masek w szkołach publicznych, czy potrzeba okazania dowodu zaszczepienia przeciwko COVID. Poznaj szczegóły.

MASKI

Po prawie dwóch latach obowiązku zakrywania twarzy w większości miejsc, od 7 marca, nakaz noszenia maseczki będzie obowiązywać tylko w kilku przypadkach. Zakrywanie twarzy nie jest już konieczne w szkołach publicznych w stanach Nowy Jork i New Jersey, choć poszczególne dystrykty, mogą dostosowywać zasady do sytuacji. ALE, maski są wciąż wymagane dla uczniów poniżej 5 roku życia, którzy nie kwalifikują się jeszcze do przyjęcia szczepionki. 

W Nowym Jorku maski wciąż wymagane będą w środkach komunikacji publicznej, teatrach na Broadway’u (przynajmniej do 30 kwietnia), gabinetach medycznych, więzieniach, przytułkach dla bezdomnych oraz firmach, które utrzymają obowiązek zakładania masek. 

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID

Od 7 marca, w mieście Nowy Jork, przestaje obowiązywać “Key to NYC” – program tzw. paszportów covidowych. Firmy nie muszą już wymagać okazania dowodu zaszczepienia przeciwko COVID od swoich klientów – dotyczy to m.in. restauracji, siłowni, miejsc rozrywki. Mają jednak opcję kontynuowania tej praktyki, jeżeli tak zadecydują. Wciąż obowiązuje wymóg przyjęcia szczepionki przeciwko COVID w miejscach pracy przez pracowników. Jeżeli chodzi np. o Broadway,  zarówno maski jak i dowód zaszczepienia, będą obowiązywać przynajmniej do 30 kwietnia. 

CDC

Zmiany związane są z ostatnimi zaleceniami CDC, które dokonało podziału regionalnego w USA w oparciu o dane takie jak liczba hospitalizacji czy liczba potwierdzonych przypadków COVID. Zgodnie z nowymi wytycznymi, w regionach określonych na ZIELONO, maski nie muszą być wymagane. W tych ŻÓŁTYCH, maski powinny nosić osoby, które należą do grupy podwyższonego ryzyka. W regionach oznaczonych na POMARAŃCZOWO, gdzie występuje dużo przypadków zarażeń, maski są rekomendowane wewnątrz. Nowy Jork, jak ogłosił burmistrz Eric Adams, wprowadza również własny system, określony niniejszymi kolorami:

Obecnie w mieście obowiązuje kod ZIELONY.

 

Dokładne informacje: Mayor Adams Announces Next Phase of Pandemic Response | City of New York (nyc.gov)

Burmistrz Eric Adams ogłosił zmiany w piątek, przemawiając na Times Square w Nowym Jorku:


 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here