“Zima w mieście” – Udane ferie zimowe w Centrum Polsko-Słowiańskim

Date:

Przez kilka dni siedzibą największej polonijnej organizacji kulturalno – społecznej na Greenpoincie zawładnęli najmłodsi Polacy. Dzięki inicjatywie Rady Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego, a w głównej mierze zaangażowaniu Bożeny Konkiel, która pełni funkcję sekretarza w Radzie Dyrektorów CP-S, odbyły się ferie zimowe. Koordynatorem projektu była Joanna Mrzyk. Głównym sponsorem tej inicjatywy była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Podczas ferii zimowych, w których udział wzięły polonijne dzieci w wieku od 6 do 10 lat, było wiele atrakcji i nikt się nie nudził. Dzieci otrzymały ciepły posiłek, lunch i przekąski. W programie było wiele atrakcji dla dzieci, a program dostosowany był do grupy wiekowej. Odbyły się zajęcia z malarstwa “Mały Picasso”, które – prowadziła znana polonijna artystka Ewa Maria Węglarz.

Dzieci miały również “Rytmikę,” a w niej, program muzyczny dla dzieci – gry i zabawy z muzyką i elementami tańców ludowych z różnych regionów Polski. Zapewniony był również program muzyczny oraz występy dla dzieci przygotowane przez uczniów ze szkoły muzycznej Kobo Music Studio.

Ci którzy lubią realizować swoje talenty w kuchni, również znaleźli coś dla siebie w bloku “Mały kucharek,” gdzie dzieci piekły pyszne ciasteczka i artystycznie je dekorowały.

Osoby, które czuwały nad bezpieczeństwem dzieci wprowadziły uczestników “Zimy w mieście” w Świat Baśni i polskich legend – nauczycielki czytały baśnie, a dzieci tworzyły ilustracje i bawiły się w teatrzyk. Był też klub “Mali Podróżnicy”, gdzie dzieci poznawały ciekawostki podróżnicze z różnych stron świata.

– W imieniu Mariana Żaka – Prezesa CP-S oraz całej rady dyrektorów dziękujemy rodzicom za zaufanie i za to, że podjęli z nami inicjatywę i zapisali dzieci na ferie zimowe organizowane w CP-S. Słowa wdzięczności kierujemy również do sponsora zimowego wypoczynku najmłodszych, którym była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Zależy nam bardzo na tym aby nasza organizacja tętniła życiem i żeby każdy niezależnie od wieku miło i atrakcyjnie mógł spędzać czas w Centrum Polsko-Słowiańskim – powiedziała Agnieszka Granatowska pełniąca obowiązki dyrektor wykonawczej CP-S.

Dzieci, które żegnały się z pracownikami CP-S oraz z nauczycielkami mówiły, że już nie mogą się doczekać, kiedy będzie organizowane kolejne spotkania dla najmłodszych.

– Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci na kreatywny dzień dziecka, który będzie organizowany w CP-S przez Joannę Mrzyk, w pierwszą niedzielę czerwca – dodała Agnieszka Granatowska.

Centrum Polsko-Słowiańskie pragnie złożyć serdecznie podziękowania dla Sponsorów programu “Zima w mieście”:

  • PSFCU
  • Syrena
  • Charlotte Patisserie
  • Cakes by Magda
  • Voyager Club Usa
  • Kobo Music Studio

Źródło: CPS

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski
Monika Adamskihttp://www.MonikaAdamski.com
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Nowy Jork: w lokalnych wyborach zagłosują tylko obywatele

Nowojorskie prawo, na podstawie którego, posiadacze zielonych kart i...

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni...

Reakcje na wyrok Sądu Najwyższego w sprawie aborcji

Prezydent USA Joe Biden skrytykował decyzję Sądu Najwyższego unieważniającą...

Biały Dom o nadchodzącej wizycie Prezydenta USA w Europie

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w...