“Zima w mieście” – Udane ferie zimowe w Centrum Polsko-Słowiańskim

Advertisement
Przez kilka dni siedzibą największej polonijnej organizacji kulturalno – społecznej na Greenpoincie zawładnęli najmłodsi Polacy. Dzięki inicjatywie Rady Dyrektorów Centrum Polsko-Słowiańskiego, a w głównej mierze zaangażowaniu Bożeny Konkiel, która pełni funkcję sekretarza w Radzie Dyrektorów CP-S, odbyły się ferie zimowe. Koordynatorem projektu była Joanna Mrzyk. Głównym sponsorem tej inicjatywy była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Podczas ferii zimowych, w których udział wzięły polonijne dzieci w wieku od 6 do 10 lat, było wiele atrakcji i nikt się nie nudził. Dzieci otrzymały ciepły posiłek, lunch i przekąski. W programie było wiele atrakcji dla dzieci, a program dostosowany był do grupy wiekowej. Odbyły się zajęcia z malarstwa “Mały Picasso”, które – prowadziła znana polonijna artystka Ewa Maria Węglarz.

Dzieci miały również “Rytmikę,” a w niej, program muzyczny dla dzieci – gry i zabawy z muzyką i elementami tańców ludowych z różnych regionów Polski. Zapewniony był również program muzyczny oraz występy dla dzieci przygotowane przez uczniów ze szkoły muzycznej Kobo Music Studio.

Ci którzy lubią realizować swoje talenty w kuchni, również znaleźli coś dla siebie w bloku “Mały kucharek,” gdzie dzieci piekły pyszne ciasteczka i artystycznie je dekorowały.

Osoby, które czuwały nad bezpieczeństwem dzieci wprowadziły uczestników “Zimy w mieście” w Świat Baśni i polskich legend – nauczycielki czytały baśnie, a dzieci tworzyły ilustracje i bawiły się w teatrzyk. Był też klub “Mali Podróżnicy”, gdzie dzieci poznawały ciekawostki podróżnicze z różnych stron świata.

– W imieniu Mariana Żaka – Prezesa CP-S oraz całej rady dyrektorów dziękujemy rodzicom za zaufanie i za to, że podjęli z nami inicjatywę i zapisali dzieci na ferie zimowe organizowane w CP-S. Słowa wdzięczności kierujemy również do sponsora zimowego wypoczynku najmłodszych, którym była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Zależy nam bardzo na tym aby nasza organizacja tętniła życiem i żeby każdy niezależnie od wieku miło i atrakcyjnie mógł spędzać czas w Centrum Polsko-Słowiańskim – powiedziała Agnieszka Granatowska pełniąca obowiązki dyrektor wykonawczej CP-S.

Dzieci, które żegnały się z pracownikami CP-S oraz z nauczycielkami mówiły, że już nie mogą się doczekać, kiedy będzie organizowane kolejne spotkania dla najmłodszych.

– Już dziś zapraszamy wszystkie dzieci na kreatywny dzień dziecka, który będzie organizowany w CP-S przez Joannę Mrzyk, w pierwszą niedzielę czerwca – dodała Agnieszka Granatowska.

Centrum Polsko-Słowiańskie pragnie złożyć serdecznie podziękowania dla Sponsorów programu “Zima w mieście”:

  • PSFCU
  • Syrena
  • Charlotte Patisserie
  • Cakes by Magda
  • Voyager Club Usa
  • Kobo Music Studio

Źródło: CPS

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here