NYPD wprowadza innowacyjne technologie – pies robot może ratować życie

Reklama - Advertisement

“Digidog” to jedna z trzech nowych technologii, które NYPD planuje wykorzystać w ramach ogólnego planu wykorzystania innowacyjnych urządzeń w celu zwiększenia bezpieczeństwa w mieście.

We wtorek rano Burmistrz Miasta Nowy Jork Eric Adams wraz z komisarzem NYPD Keechant Sewell i innymi funkcjonariuszami policji zademonstrowali trzy nowe technologie w celu zwiększenia bezpieczeństwa funkcjonariuszy i mieszkańców NYC:

  1. StarChase – do śledzenia pojazdów za pomocą pocisku, który dołącza urządzenie obsługujące GPS, które można następnie śledzić zdalnie, do lokalizowania samochodów-widm, samochodów ze skradzionymi tablicami rejestracyjnymi, używanych do popełniania innych przestępstw w celu złagodzenia pościgu i zapewnienia bezpieczeństwa publicznego i funkcjonariuszy.
  2. Digidog („Spot”) – zdalnie sterowany, bardzo mobilny robot K-9 do oceny niebezpiecznych sytuacji. „Zamiast wysyłać tam policjantów, wysyłasz Digidoga” – powiedział Adams, dodając, że urządzenie będzie używane do oceny sytuacji wysokiego ryzyka.
  3. K5 Autonomous Security Robot (ASR) – prowadzi zautomatyzowany patrol w obszarach zamkniętych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, takich jak stacje tranzytowe, m.in. w metrze. Wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby powiadamiać o zdarzeniach w czasie rzeczywistym osoby udzielające pierwszej pomocy.

„Aby chronić nasze nowoczesne miasto w przyszłościowym świecie, ważne jest, aby nasi funkcjonariusze byli wyposażeni w narzędzia, szkolenia i technologię niezbędne do wykonywania tej pracy bezpiecznie i skutecznie” – powiedział Sewell na wtorkowej porannej konferencji prasowej na Times Square. „W całej swojej historii nasz wydział wykorzystywał najnowsze dostępne technologie i był pionierem w wykonywaniu naszej pracy”. Sewell zapewnił opinię publiczną, że „korzystanie z tej technologii będzie przejrzyste, spójne i zawsze realizowane we współpracy z ludźmi, którym służymy”.

Burmistrz Eric Adams podkreślił: „nie powinniśmy się bać nowych technologii” a “psa-robota można użyć do ratowania życia”.

Więcej szczegółów w załączonej konferencji prasowej:

Zdjęcie:Eric Adams/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here