Ostatni dzień karnawału – Mardi Gras w Nowym Orleanie

Reklama - Advertisement

Ostatni dzień karnawału – Tłusty Wtorek – to wielki dzień w wielu chrześcijańskich kulturach. Święto obchodzone jest w wielu państwach świata, najgoręcej i najgłośniej jest oczywiście w Rio de Janeiro. A czy wiecie, gdzie odbywa się drugi co do wielkości karnawał na świecie? Właśnie w USA, a dokładnie w stanie Luizjana i w Nowym Orleanie. Mające silny wpływy kultury francuskiej miasto obchodzi hucznie Mardi Gras, czyli po polsku, Tłusty Wtorek.

Parady, maski, koraliki, głośna muzyka i taniec – tak w skrócie podsumować można karnawał na południu USA, którego kumulacja jest właśnie w dzień przed środą popielcową.

Zobaczcie galerię zdjęć nadesłaną przez firmę Ampol Inc. oraz uczestników wycieczki z Nowego Jorku i New Jersey. Firma wraz z turystami przebywa właśnie na wycieczce w Nowym Orleanie.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here